Mikor minden csak arról szól, hogy minden rossz, sőt egyre rosszabb, a kockagyár nem tehet mást, mint posztol valami vidámságot, hogy mégse csak az új áfáról, meg a világméretű összeesküvésekről szóljon az év eleje. Tier értékel egy készletet minden idők legcukibb, és örökre felülmúlhatatlannak látszó vonalából.
I. Alapadatok
Neve: Merry-Go-Round with Ticket Booth
Sorozatszám: 3668
Témakör: Fabuland
Altéma:
Kiadás éve: 1986
Kockaszám: 42
Minifig: 3
Ára: 7.000–17.000 Ft használtan, 30.000– 70.000 Ft MISB @ Bricklink.com
Forrás: Brickset.com
II. Mi van a dobozban?
A szettet pár héttel ezelőtt találtam meg otthon, mindösszesen egy darab kék zászló hiányzik belőle és a Medve (Ricky Raccoon) sérült, de ennyi év távlatából ez nem is olyan rossz teljesítmény. Anyukámra pedig büszke vagyok, mert elég sok mindent kidobott a régi cuccaink közül, de amikor rákérdeztem a LEGO-ra, akkor azt mondta, hogy az megvan, mert tudta, hogy erre még szükség lesz. Mondjuk Ő nem AFOL kontextusban gondolt erre, de elkanyarodtunk a témától. : ) Sajnos egyáltalán nincs emlékképem a dobozról, és az útmutató sem volt már meg a készlethez. Szerencsére mindkettő beszerezhető a peeron.com-ról és szerintem nagyon nagyon jól néznek ki. A képregény és az, hogy a figurák építik fel a szettet, telitalálat. A dobozfotók tele vannak alternatív építési ötletekkel, amelyek közül 1-2 nagyon jól néz ki. A legmókásabb jelent a medve és az egér (Maximillian Mouse) üzletelése a jegyekkel, miközben az elefánt (Edward Elephant, Edward és barátai, ugye) felügyeli a tranzakciót :D
Forrás: Peeron.com
Forrás: Peeron.com
III. Játékmenet
42 elem annyira nem sok, bár szimbolikus jelentőséggel bíró szám, annyi bizonyos. A játékélmény azért volt nagyon pozitív, mivel a gyerekkoromra emlékeztetett. A szett egyébként aranyos, nyitható ajtók, működő körhinta, szánsájn, heppinessz. Az útmutatóban többször is felbukkan Bonnie karaktere, azonban ő nem található meg a dobozban. A magyarázat arra vezethető vissza, hogy őt nem látjuk a körhinta környékén, mert a háttérben dolgozik ( Bonnie ( ! ), a név kötelez ), és a körhinta működését befolyásoló nemlineáris rendszer linearizálása és a leíró differenciál egyenletek SIMULINK adaptációja után, a Nyquist és Bode diagrammok felvételét követően PID szabályozót tervez a biztonságosabb üzemeltethetőség érdekében. Ezután pedig üzletelésbe kezd majd a jegyekért, de ezt később látni fogjátok.
Fotó: ©KortársFotó 2011
Fotó: ©KortársFotó 2011
Fotó: ©KortársFotó 2011
Fotó: ©KortársFotó 2011
IV. Értékelés
Minfigek: Fabuland figurákról van szó, akik szerintem nagyon el vannak találva. Az én kedvencem Bonnie volt, de a szettben lévő srácok is jófejek. Gyerekként nagyon sokat játszottam velük a szetten kívül is. 10/10.
Kockák: Kevés elem és nagyrészük igen specifikus. A szetten kívüli használhatóságuk alapján itt nagyon kevés pont járna, de olyan érdekességek vannak itt, mint ez, és ez , vagy ez, amik azért felfelé emelik a pontszámot, valamint elfogult is vagyok, szóval 6/10.
Játékélmény: Az összerakás nagyon tetszett, azon izgultam, hogy meglesz-e minden elem vagy sem, és közben azért bevillantak emlékképek, több, mint 20 évvel ezelőttről. Azt gondolom, hogy a Fabuland készletek ma is népszerűek kellene, hogy legyenek a gyerekek körében.
Én nagyon sokat játszottam ezzel a szettel gyerekként, emiatt igen sok pozitív emlék köt hozzá. 10/10.
Ár: Nehéz kérdés, mivel saját szettről van szó. Az átlagárat használt készlet esetében magasnak tartom a kevés elemszám és a specifikus elemek miatt, másrészt viszont alacsonynak, hiszen egy 1986-os szettről van szó. 7/10.
Összesen: 8/10.
Figyeljük meg, hogy Rick&Max mennyire örülnek a készülő háznak, zseniális ! : ) Forrás: peeron.com
„Ricky gave the merry-go-round a big spin and it was very safe indeed” Forrás: peeron.com
Csak a biznisz: „I’ll swap you, Bonnie said sweetly, Five flowers for five tickets, OK ? „ Forrás: peeron.com
V. lásd még
- Elemlista
- Összeálítási útmutató
A végére pedig még egy meglepi azért belefér: