Amikor már a blogos levlistánkon is olyan üzenet érkezik, hogy "Láttátok a bricksetten az újabb Ninjagos packeket? Komolyan mondom, tiszta G.I. Joe retroérzésem van :) Úgy látom, tényleg ez a jelenlegi sláger a cégen belül :)", akkor tényleg el kell gondolkozni azon, hogy lehet ebben a vonalban valami.
Llew értékel.
A következő készlet már az első kép alapján tetszett, így hamar felkerült az idei listára, és amint egy elfogadható árú helyen találkoztam vele, le is csaptam rá.
I. Alapadatok
Neve: Earth Dragon Defense – Földsárkány védekezik
Sorozatszám: 2509
Témakör: Ninjago
Kiadás éve: 2011
Kockaszám: 225 (Brickset) , 215 (Bricklink)
Minifig: 2
Ára: 8050-9690 Ft
II. Mi van a dobozban?
A doboz közepes méretű, a tartalomhoz mérten pont elegendő, nincs túlméretezve. Az elején a témára jellemzően akció közben ábrázolják a tartalmat. Hátul főként a játszható funkciókat, vagyis a sárkány mozgatható részeit szemléltetik, illetve egy ábrán az arany fegyverek láthatóak, kiemelve a készletben lévő kasza, vagy mi.
A tartalom három nagy zacskó, melyek csoportosítva tartalmazzák – zacskó sorrendben – a sárkány hátulját+figurákat, meg a sziklát; az elejét; illetve az egyéb elemeket. A fej az egyedi/festett/vagy bármi módon speciális elemekre jellemző módon külön puha zacskóba, alsó, felső állkapocsra bontva található. Na, meg persze a szokásos túlrészletezett, füzetes útmutató.
III. Játékmenet
Nincs olyan sok elem, kibontottam mindhárom zacskót, és többé-kevésbé külön borogattam őket. Ahogy mindig, most is a figurákkal kezdődik az építkezés, ehhez jön még a fegyvertartó szikla. Miután ezt gyorsan letudja az ember, jöhet a lényeg. Maga a sárkány, amit valamiért in medias res a törzs közepétől hátrafelé kezdünk építeni. Van pár technic elem, de semmi ördöngösség. Az eredmény egy sárkány farhát, két hátsó lábbal.
Eddig nem túl látványos. Az első részben több elem van, de az sem bonyolult.
Ha rákerültek a lábak, akkor csatlakoztatjuk a hátsó fertályhoz és a test ezzel kész is. Itt már alakul, kezd kinézni valahogy. Ismét ugrás hátra, összerakjuk a bestia farkát, aztán felpakoljuk a kiegészítő részeket, végére csak a fej marad, és kész is vagyunk.
IV. Értékelés
Minfigek: Sárkányos készlethez sárkány mintás ruhájú nindzsa dukál (Cole DX kódjellel, ugyan ez a figura van a pörgettyűs csomagban is). Az arany színű festés nagyon szépen néz ki. A minta olyan hatást kelt, mintha egy sárkány tekeredne a figura testére. A torzó pedig egyedi a többi DX-es nindzsa figurához képest, mivel a Földsárkánynak egyedi fejformája van, ami a mintán is látszik. Sajnos a hátán nem a sárkány testének folytatása látszik, hanem a feledékeny olvasók kedvéért a karakter neve, a figura „sima” verziójáról ismert felülnézetes sárkány koponya mintával. Utóbbit a csukja majdnem teljesen kitakarja. A fej ugyan az a morcos verzió, ami a 2516-osban is van. Fegyvernek kaphatott volna fekete kardot, mert ez a szürke kicsit kilóg.
A másik figuránk az ellenség, a nagyfejű csontvázak sorát gyarapító Wyplash. Rajta nem lehetett túl sok mindent festeni. Kapott egy ágyékkötőt, meg pár szegecset a kulcscsontjára, amit eltakar a vállvédője. Életében biztosan amerikai focis volt.
Ez a nagyfejű csontváz alak nem kimondottan nyerte el a tetszésem. Ekkora fejhez összedobhattak volna valami nagyobb testet. Hogy pozitívumot is mondjak, a koponya bal felén van egy vicces festés. Egy kukac mászik ki bentről.
A rizskalap viszont nagyon jó. A csontváz miatt 8/10.
Kockák: 225 darab az egy közepes mennyiség, ráadásul a fejet és a talpakat, plusz pár technic elemet leszámítva többnyire hagyományos kockák, amik máshol is használhatóak. Ráadásul azok zöme is a viszonylag ritka vöröses barna színben, pár dark tan, homok zöld és sötét kékes szürke társaságában. A kilenc darab töredezett felszínű csúcs elem külön kiemelendő.
Ahogy a két zászló is. A felirat jelentése elvileg „sárkány isten”.
A fej egyedi elem és valami rugalmasabb gumiszerű anyagból van. Tapintásra olyan, mint amiből mostanság a fegyverek készülnek, de – valószínűleg a vastagsága miatt – masszívabb. A felső rész festésére sem lehet panasz. Kaphatott volna több szarv elemet, mert a fejen lévő hét lyukhoz, csak kettő jár.
10/10
Játékélmény: Kb. háromnegyed órámba telt míg összepakoltam, de nem a bonyolultsága miatt, hanem mert annyira élveztem. Nem is a kihívás része nagy, hanem az élmény, hogy egy remek készlet formálódik az ember keze között. Kapunk egy majd negyven centis, nagyon szép sárkányt, ami össze vissza mozgatható.
A törzs, a fej és a mellső lábak mozgathatóak, utóbbiak vállnál és csuklónál is, így a jószág elég sok pozícióba állítható. A farka meg csuklókkal kapcsolódik, két ponton megtörik, így szabadon mozog, össze-vissza csapkodhat. A fej és az alsó állkapocs összenyomásával kilövi a szájából golyót, a kilövőszerkezet pedig ad neki egyfajta alienes második állkapocs beütést. Ha valakit zavar, átalakítás nélkül kihagyható.
A mozgás biztosíthatósága miatt itt-ott hiányos a test, de nem zavaró és valamit valamiért. Az egész sárkány leggyengébb pontja a hátsó lábainak rögzítése.
Ezeken még dolgozhattak volna, hogy valami olyan szerkezetűek legyenek, mint a mellsők. 9/10
Ár: Hát nem olcsó. Viszont már eleve maga a Ninjago téma nem az, a készlet pedig egyedi és festett alakrészeket is tartalmaz. Én a minimum ár közelében jutottam hozzá, és nem bántam meg, mert jó készlet. Kilencezerért, vagy fölötte viszont már nagyon elgondolkodtam volna rajta és nem valószínű, hogy megveszem. Valahol 7000 Ft körül lenne igazán jó áron. 6/10
Összesen: Látványos és nagyon játékos készlet. Mióta felnőtt fejjel újra legózni kezdtem nem élveztem ennyire egy szettet sem. Nem azt mondom, hogy órákat játszom vele, de gyakran leveszem a polcról, megnézem, állítgatok a sárkányon, lelövöm Wyplasht. 8/10
V. lásd még:
- elemlista
- építési útmutató
- a témakör készletei
| Összeállította: Anak |