Az idei Space készletek közül szerintem ez lesz meg a legtöbb embernek. Például nekem is, hogy legyen ilyenem. Minifig88 nem is beszél le róla.
Éppen idén volt ötven éve, hogy Gagarin első emberként az űrben járt. A világon ma van pár ágazat, amibe óriási pénzeket ölnek bele, genetika, fegyverkezés, űrkutatás. A Lego lehet, hogy ezek miatt, lehet, hogy nem, megnyitotta a Cityn belül a Space témát.
I. Alapadatok
Név: Space Moon Buggy
Sorozatszám: 3365
Témakör: City
Altéma: Space
Kiadás éve: 2011
Kockaszám: 37
Minifig: 1
Ár: 1200 Ft körül
II. Mi van a dobozban?
A doboz egyáltalán nem túlméretezett (12x9x4,5cm), pont jó arra, hogy a készlet ne vesszen el a polcon és szinkronban van az elemszámmal.
Elején és két oldalán kép van az építményről és a minifigről, a maradék helyen pedig figyelmeztető feliratok. Kinyitás után két zacskót és egy útmutatót találunk, mely 11 lépésben meséli el, hogy is kell összerakni a roppant bonyolult holdjárót. Érdekes, hogy a füzetkében rengeteg más altémát mutatnak be a Cityből és ide illően (az űr miatt) egy kis Csillagok háborúját. Ezenkívül négy oldalon át további fényképeket nézhetünk a holdautóról, űrhajós figekről és igazi űrhajósokról, és néhány érdekességet olvashatunk több nyelven (magyarul is) az asztronautákról, a Holdról és az űrkutatásról:
„A Happy Birthday volt az első dal, amit az űrben énekeltek.”
„A Holdon nem fúj a szél. Ezért a kerekek nyomai évmilliókig megmaradnak.”
„A űrhajósok akár 5 cm-rel is magasabbak lehetnek, amikor az űrben vannak.”
Az egyik fényképen a háttérben az ISS (Nemzetközi Űrállomás) látható Legoból megépítve.
III. Játékmenet
Az összerakás a minifiggel kezdődik. A következő mozzanat a holdjáró. Ez egy 6 kerekű jármű, melyen akár két űrhajós is ülhet. Van rajta még egy antenna, aminek a kék része csak arra jó, hogy jól mutasson. De hát nem baj, végül is nem a tökéletesség a cél, hanem a tulajdonosok szeretete. A gép hátulján egy fúrót találhatunk egy robotkar végén, ami jó sok helyen hajlik és forog. Hátrány, hogy bizonyára nem fér bele a 3368-asban fellelhető űrhajóba. Ez megint csak hibakeresés, mert simán odaképzelhetjük a Holdra. Az építés kemény három percig tartott.
A Holdon
A Földön
IV. Értékelés
Minifig: 7/10 Már említettem, hogy kettő is ráfért volna, de annyi baj legyen.
A fickó teljesen hétköznapi, habár az átlagot messze felülmúló fizikai és szellemi adottságai lehetnek, hiszen engedik repülni. Hirtelen nem is tudom, hány ilyen fejem van már (főleg tűzoltók). A földi tesztnél kék baseballsapkát visel, küldetésnél űrsisakot. Amúgy szkafander-mintájú ruhát hord, van rajta embléma is: bolygó, csillag és egy űrhajó, ami csíkot húz maga után. Ez sajnos nem látszik, ha a szkafanderben van.
Kockák: 8/10 A számmal nincs bajom. Az űrhajósok sisakjának üvege a valóságban nem arany színű, itt igen. Én átlátszóra csináltam volna. Továbbá az egészet rátettem volna rugózó alvázakra, pl. a 6490-esben vannak ilyenek, vagy ki lehetett volna találni egy új elemet.
Érdekes még a robotkar megoldása, két másik elem között egy Csillagok háborúja droidtest van benne.
A kék sapkának meg kifejezetten örültem, mert az utóbbi években kettő tűnt el a szőnyegportalanító fekete lyukban.
Játékélmény: 7/10 Jó ez a készlet, laza és pihentető az építés. Remekül lehet vele „megyek-fúrok”-ot játszani.
Minden bizonnyal rugózás emelte volna még az élményt.
Ár: 8/10 Nincs 10 és 9 pont, mert az ár sosem elég alacsony. De azért ez kb. reális.
Összesen: 8/10 Jó anyagok vannak benne, így önmagában is jó készlet, de kiegészítőnek is tökéletes.
V. lásd még:
- elemlista
- építési útmutató
- az új Space témakör további készletei
- A City Space története 1. rész. PragmaP tollából
| A bejegyzést Anak rakosgatta össze |