Folytatjuk a sötét középkor szocializmus legós megidézését. Ezúttal hazai alkotások kerülnek terítékre. Csak figyeljetek, emlékezzetek, aztán csináljatok valami hasonlót, aztán lüldjétek el nekem, hogy aztán legyen belőle 3. rész. Ma már többet nem írom le azt, hogy aztán.
A kapitalizmustól a Magyar Néphadsereg óvott meg minket szovjet lokátorokkal (gyanítom nem a lokátor a megfelelő kifejezés arra, ami következik, de legyen mentségemre mondva, sosem voltam katona, hát még légvédő). Bár alkotója Laci kétli, hogy világszínvonalú lett volna ez a legóból kirakott technika, én mégis azt mondom, biztos volt olyan időszak, mikor ez az volt. Különben miért félte a fél világ?
Katt a teljes P-18 albumért, mert rejt egy hatalmas lokátort is! (Az eredetijét itt nézheted meg.)
Ezt a PRV-13-at albumba rendezve itt találod. Az utolsó képen cuki magyar honvédek!
Szovjetekkel kezdtünk, szovjetekkel folytatjuk. (Remélem mindenki ismeri a rigmust, hogy élni jó, b...ni jó, éljen szovjetúnió!)
Gergo137 mostanában kezdte újra a legózást. Első felnőtt építménye ez a ZIU-9-es troli. Nem könnyű fába vágta a fejszéjét mikor nekiveselkedett egy leginkább a nyolcvanas évek legó-városaiba (classic town) elhelyezhető busznak. Szerintem iszonyú jó lett a végeredmény. Kedves, játékos, az eredetire is hasonlít, és tényleg nagyon classic, még a 6 bütykös szélesség ellenére is. Nekem ennél egészen biztosan nem kell több a boldogsághoz.
Mikor megmutattam Ainexnak Gergő trolis képeit, megszállta az ihlet és csinált némi társaságot a ZIUnak: Ikarus 284T a házban!
A csuklóra érdemes 1-2-3 pillantást vetni. Teljes galéria itt.
Az Úttörővasút mindenkinek megvolt? Mennyivel bénább a mai Gyermekvasút név. Semmi harc, hit, erő, lendület nincs benne. (Aki az előző mondatomért komcsizni kezd, azt azonnal és örökre moderálom.) Laci a fenti lokátorokon túl az ott szolgálatban álló román gyártmányú Mk-45-ös mozdonyt is megépítette. (Az erdetit a vicces nevű Augusztus 23 Művek építette. Bezzeg nekünk csak Május 1. Ruhagyárra futotta. Egyébként ez az augusztus 23. nem Szent Bertalan éjszakájára utal, hanem az 1944-es román kapitulációt és kiugrást ünnepli. Egyébként biztos, ami biztos, még aznap megtámadtak minket is.)
Napjainkban ilyen színekben pompázik, és nem veszik körül vidám úttörők. (galéria)
1973 és 1979 között szerintem jobban nézett ki. Ésésés a piros nyakkendős srácok: prájszlessz. (galéria)
A sorozat első részét itt, további múltba merengős tartalmat pedig itt keress!