A legutóbb betekintést nyerhettünk az 1992-ben megjelenő készleteket elénk táró katalógusba, ma tovább megyünk, egyenesen 1995-be. (A sorozat továbbra sem időrendben halad.)
1995.
Ebben az évben mutatták be a mozikban, az azóta is nagy sikerű Toy Story - A játékháború című animációs filmet, valamint a Jumanjit. Amerikában műsorra tűzték a Sliderst, valamint hazánkban az Űrgammák című sci-fi sorozatot.
A borító egy szép, bőrkötésű exkluzív könyvet imitál, ami azért valljuk be: jól mutat!
Lapozzuk hát fel ezt a nagyszerű katalógust.
A katalógus szokásához híven játékosok életkora szerint halad, kezdve azt a Duploval, de még pontosabban a Duplo Primoval. A Primo egy, még a sima Duplónál is egyszerűbb játék lehetőséget kínál a legkisebbeknek. Sajnálatos módon a Primo tiszavirág életű volt, ugyanis ebben az évben debütált, de a következő évben már az utolsó készlettel le is zárult a sorozat, összesen 6 készlettel.
A Duplora jellemző színes állatvilág elevenedik meg a lapokon, és megmondom őszintén, jól mutatnak. Ezek a Duplo készletek már egy "idősebb" korosztálynak készültek. Jellemzően már nem csak építőkockák és állatfejes kockák kaptak helyet, hanem speciális idomok is, valamint való életbeli épületeket mintáztak.
A cikkben az utolsó Duploval foglalkozó oldalpár. A két oldal jól szemlélteti fiú és lány vonalat a készletekben. Míg bal oldalon egy babaházakat és hozzátartozó dolgokat mutatnak, addig jobb oldalon az 1992-es katalógusból is ismert Toolo szerepel.
Freestyle. Sosem halott Lego vonal. Nekem úgy tűnik, hogy ez bizony a Duplo, és a Creator szerelem gyereke. Van itt minden mi gyermeki fantáziának igénye.
Kicsit azért utánajártam ennek a vonalnak, és azt hittem, hogy ez is ilyen 5-6 készletet megélt törpesorozat, de tévedtem. Ez a Freestyle vonal '95-től egészen '99-ig mintegy 67 készletet adott ki, ami ha nem is kiemelkedő mennyiség, még is említésre méltó.
És a katalógus máris játékra invitálja az olvasóit. Egyszerű "keresd a részletet" játék, ami szerintem szórakoztató ebben a katalógusban. A sokak által kedvelt Paradisa a bal oldalon, jobb oldalon pedig a lányokat Legozásra csábító vonal, a Belville. A Paradisa diorámája nagyon hangulatos, és jól összerakott. Igazán átadja a paradicsomi hangulatot.
Az előtérben egy nagyszerű űrsikló kilövő állást látunk, míg a háttérben egy szintén nagyszerű repülőteret (és más klassz készletet). Sajnos ezek egyikéről sem érkezett még végigjátszás tőletek, de remélem előbb vagy utóbb beérkezik.
Lego Cityből egy katalógusban sem volt még ilyen kevés mint ebben. Ám az utolsó kép, meglehetősen mozgalmas és a sok delfinnel remekül fest. Másik oldalon, az Elfeledett Készletek Nyomában kitárgyalt Islanders sorozat látható egy nagyszerű diorámával. A kalóz téma, már a 1992-es katalógusban is csak egy lapot kapott, sajnálatos módon itt sincs másképp.
Ebben az évben a korábbi (1992-es) Castle készletek már sehol sem találhatóak. 1994-ben mutatkozott be Majisto varázsló és sárkány lovagjai, később a jók oldalához csatlakoztak a Royal Knights-ok. Ők ebben az évben debütáltak, és sajnos ugyanebben az évben ki is fújt a sorozat. Pedig véleményem szerint azon készletek egyike, amelyik sokaknak először eszébe jut ha a Castle készletekről van szó. Csak nézzétek azt a menő oroszlánfej címert!
Irány a tengerek mélye, ahol az évben bemutatkozó Aquazone csapat gyűjtögeti a kristályokat a tengerfenéken. Ötletes, és hangulatos készleteket mutatott be a cég, és a ma ismert Atlantis sorozat ősei voltak. (Ha választhatnék egy készletet ebből, vagy az Atlantisból, hát az én választásom biztos az Aquazone-ra esne.)
A Space ismét csak egy rövidke részt kapott, és alul nem sajnálták a helyet az addigra már kifutó Ice Planet 2002-es sorozat legnagyobb (és szerintem a Space vonal egyik legjobb) készletétől.
A Technic részleg következik, és ahogy az lenni szokott a könnyedebb, és fiatalabbak által is könnyen játszható készletekkel indít. Ezeken a képeken is tökéletesen látszik, mennyire más volt akkoriban a Technic Lego.
Ezek már komolyabb készletek, és nagyságrendekkel nagyobbak mint az előző oldalon. Nagyszerű készletek, és szerintem minden Technic rajongó örömmel elfogadná ezen két oldalon szereplő járművek egyikét.
Sajnos egy valamit hiányoltam a katalógusból, mégpedig a fantasztikus Modelteam készleteket. Pedig majdnem egészen 2000-ig létezett a sorozat, sajnálatomra, ide már nem került bele 1-1 készlet.
Az utóbbi bekezdés egyben arra is rávilágít, hogy a katalógus végéhez érkeztünk és nincs más hátra, mint a borító hátoldala.
És ezzel a cikk végéhez érkeztünk. A hátoldal egy jó kis versenyre invitálta az ifjakat, ami manapság is jó lenne.
Remélem mindenkinek tetszett ez a kis emlékező körút, és sokak emlékeit sikerült ismét felfrissítenem.
A sorozat korábbi része: 1992
| Forrás: Brickipedia, Brickset, Wikipedia. |