Sziasztok! Marci vagyok, huszonéves fejjel újrakezdő. Karácsonyra kaptam ezt a készletet egy barátomtól. Már korábban is szemezgettem vele, szóval a meglepetés ereje mellett volt nagy öröm is. Előre is elnézést kérek szűkszavúságomért, sose volt erősségem a fecsegés (talán jobb is). Lássuk mit is kaptam:
I. Alapadatok
Neve: Compact Excavator (Mini Exkavátor)
Sorozatszám: 8047
Témakör: Technic
Kiadás éve: 2010
Kockaszám: 252 (7 extra)
Ára: 4800-7000 Ft
| Kép: Brickset |
II. Mi van a dobozban?
A doboz előlapján a fő modellt és a funkcióit, míg a hátoldalán a B modellt és funkcióit találhatjuk. Kellően szellős, képekkel nem túlzsúfolt, nem túlméretezett doboz. Egyszerű és tetszetős. 1:1 méretarányban a kanalat láthatjuk a doboz tetején, ebből már következtethetünk a modell méretére. Maga a doboz 4 zacskót - az egyikben találunk még egyet - és a két füzetet tartalmazza. Az útmutatók hossza 58 illetve 40 oldal, ebből már sejthetjük a modellek bonyolultságát.
III. Játékmenet
A játékmenet elég logikus, alulról építkezünk felfelé. Első körben a lánctalpak, ezek után maga a gép forgó része és a kabin alja, melyet az exkavátor karja követ, végül a kabin befejezésével készül el a modellünk.
Fotózással együtt kevesebb, mint fél óra alatt abszolváltam, pedig az elemeket nem is szortíroztam, csupán zacskók szerint 4 kupacba öntöttem. Azért nem öt, mert a lánctalpakat raktam össze első lépésben.
A felépítés logikus, követhető, nagyobb nehézségek nélkül megépíthető. Egy lépést éreztem picit illogikusnak. A két sárga panelre az 50. lépésben teszi fel a két-két fekete pint. Az átlagosnál picit nagyobb kezekkel és ujjakkal rendelkező embereknek jóval nehezebb a két fogaskerék és a vízszintesen fekvő liftarm miatt a pinek beillesztése. Ezt a lépést pedig jóval korábban a 30. lépésben is meg lehetett volna már tenni, semmit nem zavart volna a további építkezésben.
IV. Értékelés
Kockák: 8/10. Van benne minden: lánctalp, forgózsámoly, általános technic elem, markolókanál, fogaskerekek. Én egy ekkora készlettől nem várok több és többféle elemet. Néhány egyedi elemen kívül, amelyeket szinte csak egy célra lehet használni (markolókanál), technic MOColáshoz jól használható elemekből is találhatunk párat. Egyik ilyen például - amelyből már korábbi járgányaimban is elkellett volna – a középen lyukas kétoldali pines elem.
Játékélmény: 8/10. Mivel ajándékba kaptam, ezért ez már pluszpont (nem csak az illetőnek, a készletnek is). A fő modell fél órai játékidejével picit lefele húzza a pontot, de ezek után a egy kupac elemet, vagy bármilyen kisebb szemű árut vígan megunhatatlanul lehet rakodni, átrendezni, pakolgatni. Nem elfeledkezve a pluszalkatrészekről, instant kapunk (ha nem is nagy mennyiségű, de) pakolászható árut.
Ár: 9/10. 5500 Ft-os átlagárral számolva 22 Ft/elemre jön ki, ami szerintem elég jó. Sőt. A PF nélküli cuccok elég széles skálán mozognak, van olyan is, ami 30 Ft/elem körülre jön ki. Figyelembe véve a turntable-t, a fogaskerekeket, a csigákat, a markoló kanalat, a lánctalpat, és hogy a sokak által annyira szidott panelből is csak kettő van, úgy érzem, jár a 9 pont. A legolcsóbb ár talán 5100 Ft, amit láttam, így kijön egy 20 Ft-os kocka egységár, ami azért is fura mert a legolcsóbb technic pin elem S@H-on is 18 Ft.
Összesen: 8/10. 2010-es készlet, jól néz ki, működik, relatíve olcsó, kell ennél több? Ha valaki még nem foglalkozott technic-kel, annak is kiváló kezdőkészlet lehet. MOColáshoz szintén praktikus kis készlet, komolyan elgondolkodtam még egy doboz beszerzésén.
V. lásd még:
- elemlista
- építési útmutatók: 1. 2.
- a készlet hivatalos oldala
- a készletből összepakolható egy rönkrakodó is:
| Kép: Brickset |
| A posztot Anak készítette elő |