LEGO + társasjáték. A legkarácsonyibb ajándékok versenyében egészen biztosan dobogó környéki helyezésre számíthatna, ha a saját, igaz 30 éves tapasztalataimra támaszkodom: mind társast, mind legót szinte kizárólag ezen alkalomra kaptam.
Az idén megjelent társasjátékok (átfogóan ebben a posztban foglalkoztunk velük) közül az első, amit végigjátszunk. Fragmented_figure kritikáját olvashatjátok.
I. Alapadatok
Neve: Minotaurus
Sorozatszám: 3841
Témakör: Games/Társasjáték
Altéma: -
Kiadás éve: 2010
Kockaszám: 210
Minifig: 12
Ára: 5500-7500,- Ft.
II. Mi van a dobozban?
Egy nagy baseplate méretű/nagyságú dobozban három zacskó helyezkedik el. Meg a zöld tábla, de ő külön, magányosan. A tasakok számozatlanok és viszonylag méretesek. Az egyikben apróbb dolgok vannak, a másikban a zöld elemek és a harmadik tartalmára nem emlékszem. Bár sanszos, hogy a mini-minifigek és a minotaur alkatrészei voltak. Ezen kívül van benne egy összeszerelési útmutató és egy nagyon igényes szabálykönyv.
Visszatérve a dobozra, nagyon szokatlan a külseje és egyáltalán nem lego hatású. Ez inkább olyan, mint egy vérbeli társasjáték. Mivel az is, de közben annyira mégsem.
III. Játék
Ez most itt duplán játék.
Első játék. Élvezetes kirakni, bár a zöld elemekbe bele lehet kavarodni. Szerencsére a gyárban(értitek) gondoltak ránk és mellékeltek egy sablont, ami szerint roppant egyszerű pakolgatni a sok kicsi ketteseket, hármasokat. Ez az egész kirakosgatás nagyjából fél órán keresztül tartott. Habár abból a fél órából 29 perc mini-minifigek bámulása töltötte ki. Nagyon aranyos jószágok. És persze a minotaur is ötletesen össze lett rakva. Csak nekem annyira nem tetszik. Igazán lehetett volna ő is egyben fröccsöntött. Zavar, hogy nincsen arca, a többi kisfickónak meg van. És így arc nélkül nem eléggé félelmetes, ami egy ilyen bujkálós/üldözős játékban eléggé nagy hátrány. De ez csak kukacoskodás. Meg van neki is a bája.
Második játék. Zseniális. Társassal utoljára a Gazdálkodj okosan-nal tudtam így elszórakozni. Megunhatatlan, mert mindig lehet új szabályokat kitalálni. Új labirintust építeni. Új kockákat behozni a játékba. Teljesen el lehet torzítani a legelső kialakult képet, egy teljesen új, teljesen más játék irányába. Senki és semmi nem szabhat határt ebben. Csak te szabhatsz határt az ellenfelednek játék közben, a trükkös falak segítségével. Ha a dobókockával szürkét pörgetsz, akkor egy –stílszerűen-, szürke falat kell elhelyezned úgy, hogy a másikat zavard a továbbjutásban. És ha éppen feketét pörgetsz, akkor a minotaurral kell lépned, és el kell kapnod az ellenfelet. Tehát mindig az lép vele, aki feketét dob. Az, hogy ő mégis mennyit lép, közös megegyezés kérdése, teljesen rád van bízva minden. Csak annyi kötött, hogy az egyik sarokból középre kell vergődni a saját színére. A képen jól lehet ezt látni.
És végül a legjobb az egészben, hogy mindenkit leköt. Aki nem szereti a legot, az ezzel megszereti. Az egész elgondolás annyira bájos(Lego társas!), hogy mindenki ad neki egy esélyt. Az elején furcsán tekintettem erre a készletre, de amint elkezdtem vele játszani, teljesen meggyőzött, hogy ez a koncepció járható. Bizakodva nézek a többi készlet felé, mert azok is érdekesnek néznek ki.
A játék rövid leírása a gyártó oldalán: A hatalmas Minotaurusz, egy mitológiai lény, egy labirintus mélyén rejtőző, titkos templomot őriz. Légy te az első, aki hőseinket elvezeti a templomhoz, miközben elkerülöd Minotauruszt, és a falakat olyan ügyesen helyezed el, hogy kizárod az ellenfeleidet. A világos és egyszerű szabályoknak köszönhetően ez a játék remek szórakozást nyújt az egész családnak.
IV. Értékelés
Minifig: 10/10 Ezt látni kell. Annyira picik és aranyosak. (microfigek :D)
Kockák: 8/10 Egyszerű kockák járnak ehhez, amiket fel lehet használni bárhova. A zöld színe miatt picit korlátozva van, de megoldható.
Játékélmény: 10/10 megunhatatlan, bármikor elő lehet venni.
Ár: 9/10 Akármelyik másik társas még ennél is többe kerül. Ezért tartom korrektnek ezt a vételárat.
Összesen: 9/10 Egy esélyt kell neki adni. Ha mégsem jön be, veled lesz valami baj.
V. lásd még