I. Alapadatok
Neve: Ferocious Creatures (Kegyetlen Lények)
Sorozatszám: 5868
Témakör: Creator
Altéma: -
Kiadás éve: 2010
Kockaszám: 416
Minifig: 0
Ára: 6580-7990 Ft-ig
II. Mi van a dobozban?
A dobozban négy számozatlan zacskó, illetve 2 építési útmutató kapott helyet. Az egyik a krokinak, a másik a rexnek és a vízi ragadozónak.
A doboz hátulja így fest:
III. Játékmenet
Mint életem első Creator készlete, nagy reményeket fűztem hozzá. Hogy beváltotta-e? Kiderül!
Kezdjük az elején. Az útmutató az egyes modellek nehézségi fokáról is tájékoztat, így aztán kedv, idő, életkor alapján könnyű kiválasztani a játszani kívánt modellt. A krokodillal kezdődik a sor, a T-Rex némileg könnyebb, míg a sort a vízi ragadozó zárja, amihez már csak az elemek fele szükséges.
A játékmenetben a krokodilt tárgyalom részletesen.
Kirakodtam a zacskókat, és a két útmutatót. A barátnőmmel együtt dolgozotunk, a kibontott, kiszórt elemekből én építkeztem, ő meg vadászta a soron következőt a 400 darabos zöld halomból. Minden lépéshez kikészítette a szükséges elemeket, így egyenletes tempóval haladtunk az építéssel.
Első fázis a krokodil feje. Az építés során találkoztam számomra új technikákkal is,
(néhány új elemről nem is beszélve). A krokodil szája szabadon nyitható, és zárható, nem fix, ahogy a többi lényé sem, viszont a krokodil szájában egy olyan mechanizmus is található, amellyel megéri később részletesen is foglalkozni. Az első lépcsőben a fej nem is készül el teljesen, gyakorlatilag félkészen kell otthagyni és lépni tovább.
A második fázis, a törzs felső részének építése nem volt különösebben nehéz, a gömbcsuklós lábak ekkor kerülnek megépítésre.
Ezután a krokodil már említett szájmozgató mechanizmusa következik, melyet egyszerűbb megmutatnom, mint körbeírnom:
Hogy értsétek: egy sínen mozgó elemet kell behelyezünk a törzs erre kialakított részébe. A készlethez járó madzag egyik végét erre, a másikat pedig pedig a krokodil felső állkapcsába kell helyezni. Innentől működőképes a vérszomjas száj.
A szájzár megépítését a fej, majd a törzs felső részének megépítése követi. A kapcsolódó két mellső láb megépítése gyors meló, csekély mennyiségű elemből állnak.
A lábak csatlakozásának módja számomra merőben új volt, én még nem láttam ilyen gömbcsukló elemet. A dobozkép alapján, azt gondoltam, hogy majd szabadon elforog, még akár a saját súlya alatt is, de összeépítve kiderült, hogy nem. A recés belső kialakítása révén - mint ennek is - fixen megállnak a lábai, ráadásul úgy állíthatjuk be, ahogyan csak akarjuk.
A két láb után, a törzs alsó része következett, és itt alapoztam meg a farok részt is egy csatlakozóval, majd a farok előtt felkerül a két nem túl bonyolult, akár fejből is megépíthető hátsó láb is. A farok rész önmagában könnyű menet, egyszerű, kevés elemből áll.
Az építési útmutató önmaga nem a könnyebb fajtába tartozik. Gyakran sok kis elem lehelyezését kéri, igencsak figyelni kellett a sok zöld elemre, hogy mit, hogyan, és hova építsek. Ezzel együtt azonban szórakoztató volt az építés, és maga a kész krokodil is: jópofa, realisztikus. (kb. 10-15 elem marad felasználatlan az építés után)
Pár mondatban foglalkozzunk a másik két lénnyel is:
T-Rex: az építése jóval kisebb kaliberű, mint a krokié, ám a kész alkotás nagyon jópofa. Nagyon jól lehet vele Jurassic Parkos jeleneteket készíteni. Problémám csak annyi volt vele, hogy a lábának a szabadsága két 1x3-as slope közé van korlátozva. Magyarra lefordítva ez annyit jelent, hogy nagyjából háromféleképpen tud csak elhelyezkedni a lába, viszont abból csak 2 az, ahogyan meg is tud állni. A pici mellső végtagjaival sem voltam kibékülve, igaz, ezek az egykorvolt dinóknak is elég esetlenül álltak, de így legóba öntve még szembetűnőbb a bumfordiságuk. Ezektől eltekintve, – minifig szemmel nézve - igazán félelmetes lényt kapunk.
Vízi ragadozó: ennek az építése hamar megvolt, nagyjából fél órát vett igénybe (az előző lény szétszedésével együtt). Az elemek közel fele megmaradt. Nekem ez a lény nem igazán tetszik. Azt hiszem, hogy a meglévő elemekből jobb vízi ragadozót lehetett volna létrehozni. Az első uszonyai a már bemutatott gömbcsuklós rendszerrel csatlakoznak, míg a farka a krokiéhoz hasonlatos. Bevallom, a képeken jól néz ki, de megépítve inkább szegényes, mint klassz.
Végül, válaszolva az elején feltett kérdésemre: Igen, beváltotta a reményeimet, és az egyik legjobb vétel volt az a készlet.
IV. Értékelés
9/10 a kockákért. Viszonylag sok elemet kapunk, melyek közt – bár első ránézésre nem látszik – változatos elemeket kapunk. Csak a lapos elemekből legalább 20 különböző került a csomagba, melyek változatos felhasználási lehetőséget biztosítanak, és akkor a többi elemet még nem is említettem. A sok zöld elem, ráadásul nagyon hasznos tud lenni a saját építményeinkhez, például ha füves területeket akarunk rendezni.
10/10 a játékélménynek. Az építés sok érdekes megoldást tartalmaz, és az külön tetszett hogy három építési szint van. A lények felépítése végig izgalmas, érdekes, végig fenntartja a kíváncsiságom arra, hogyan is alakul ki a végére a kész teremtmény.
Bár a vízi ragadozó nem nyerte el maradéktalanul a tetszésemet (persze lehet, hogy másnak pont ez lesz a kedvence), a másik kettő úgy jó, ahogyan van.
10/10 az áráért. Az ára a benne foglalt elemek számához képest nagyon kedvező, és jó arányban van. Aki az elemek miatt veszi, annak nagyon megéri, ugyan is ezért az árért, ez rengeteg elem. Írhatom bátran: ez kiváló.
Az árában viszonylag nagy eltérések lehetnek. Ha valaki neten rendeli, akkor a 6500-hoz közelebbi árért juthat hozzá, viszont monjduk egy Tescoban 7990-ért van kint. Az árkülönbségből egy kis dobozos legót lehet venni.
10/10 az összpontszám.A készlet számomra nagyszerű, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Aki már gondolkodott a készlet megvásárlásán, azt csak támogatni tudom, illetve azt sem beszélném le, akinek csak most keltette fel az érdeklődését. Gyerekek számára kíváló ajándék lehet (kissebbek számára ajánlott a felnőtt segítsége).
V. lásd még
- elemelista
- brickset adatlap
- építési útmutató
- kroki optikai tuninggal (Videó)