Posztunk szerzője, hun_sector egész egyszerűen anniyt írt a kritikája bevezőjének, hogy "AMIKOR MEGHALT A LEGO". Lássuk milyen, aminél olvasónk szerint a legózásban nincsen lejjebb!
I. Alapadatok
Név: City/Turbo Slizer
Sorozatszám: 8502
Témakör: Technic
Altéma: Slizer
Kiadás éve: 1999
Kockaszám: 45
Minifig: nincs
Ár: Bricklink információi alapján 327 ft-tól kapható használtan, és 1873 ft újonnan.
II. Mi van a dobozban?
Dobozban doboz. Röviden és tömören, egy újabb, ám műanyag doboz. Gyanúsan könnyű volt, mikor fiatal kezeim közé kaptam annak idején karácsonykor. Megtévesztett rajta a felirat, LEGO. Az a tartó már nincs meg, elkallódott az elmúlt 12 év során... nem kár érte. Az alábbiakban megtudhatjátok, mi is mondatja ezt velem, feltéve ha a fenti árak nem adnának ésszerű jelzést a készlet milyenségéről.
Ha többet szeretnél megtudni arról az időszakról, amikor az ehhez hasonló készletek majdnem földbe állították a LEGO-t, olvasd el a témát boncolgató korábbi posztunk! Kedvenc magyarázatom a "nagyképűség, arrogancia" a történésekre. Tényfeltárás alert! |
De! Kezdjük egy kis kitekintéssel a való életbe. Volt annak idején egy magyar származású grafikus, filmrendező, művész, úgy hívták, Andy Warhol. Az amerikai pop-art kultúra megalapítója, rendkívül híres volt a paradicsomleves konzervek kiállításáról szóló tárlata, ahol egymás tetejére rakta őket és azt mondta művészet. Minden művészet, amit meg lehet magyarázni.
Ez a slizer is valószínűleg magyarázatra szorul, mert sztori nélkül mindezt nem lehetne eladni. Volt is neki valami, ám nem emlékszem egy betűre sem belőle, csak hogy a magma, a dzsungel, a víz, a jég, a kő, az elektromos és az ég koronghajigálóiról szólt. Később ez a lista pár példánnyal még tovább bővült. Ekkor robbant be a technic szériába a kockák minél nagyobb elemekkel történő kiváltása, sokunk nagy ’örömére’. Ha pedig az összeset összegyűjtöttük, egy óriás robotot lehetett megalkotni, valamiféle védelmezőt, leginkább talán a Power Rangers gépeihez tudnám hasonlítani. Pont ez a városi autóforma volt a leggyérebb a felhozatalból, az összes többi karmos, fegyveres bestia volt. De hát ezt kaptam, ezt kellett szeretni. Felesleges több szót vesztegetni rá, haladjunk tovább a játékmenethez.
III. Játékmenet
Kevés kocka, rövid játékidő. Körülbelül 10 perc alatt össze lehet rakni, ha az ember már fáradt és mellette a tévét is nézi. Semmi kihívást nem támaszt. Egyetlen technic beütése, hogy tudja mozgatni a fejét és a hasmagasságát, ha a tetején lévő fogaskereket elcsavarjuk. 1999-ben ez kevés, a 21. században a motorikus SW lépegető után meg egyenesen nevetséges.
Összeraktam semmi perc alatt, és most itt van előttem, kezében a korong. Hátralendítem a hajlékony műanyag kezet, majd a korong kiszáll. Juhéé. Na bontsuk is szét, ez a kar még jól jöhet valamelyik harci mech lépegetőmbe.
IV. Értékelés
5/10 a kockákra: A kart még fel lehet használni, a kerekek kiváló anyagú gumiból készültek, minden más maximum burkolatnak jó egy későbbi játékunkon.
2/10 a játékélményre: Sajnálom, de ez majdnem értékelhetetlen. A 2 pontot is csak azért kapta, mert annak idején a szüleim jó szívvel vették nekem, én pedig megpróbáltam lelkesen játszani vele. Kevés, ez nagyon kevés a lego cégtől. Remélem azóta a designer a pokol tüzében ég 24 órás Teletubbies műsort nézve. S ha mindez nem lett volna elég, 2 évre rá kinőtte magát a Bionicle ebből a designból.
9/10 az árára: szinte fizetnek az embernek hogy elvigye, a bontatlan készlet sem ér annyi mint újkorában amennyibe került. Ez a széria hatalmas bukás volt.
Hamis képet adnék a termékről, ha a fenti számok alapján megkapná az 5-ös átlagot. Elnézést kérek minden rajongótól, minden lego szerető embertől, de ez a kiadás nem több mint...
2/10 összpontszám.
Akit érdekel, nem bukik sokat, jó karokat szerezhet be. Ám annak a pénznek jobb helye is van, így ha lenne olyan aki ilyet szeretne vásárolni a neten, inkább utalja át nekem a vételárat és ő is nyugodtan fog aludni, valamint én is.
V. Lásd még:
- Elemlista
- Összerakási útmutató
- További slizer készletek
|Összeállította: Anak|