Ed Diment (Lego Monster) hónapokkal ezelőtt határozta el, hogy épít egy II. világháborús anyahajót minifig méretben. Van tapasztalata, korábban már épített egy csatahajót is, úgyhogy ezzel is jól halad (lásd a kockak.hu-n). Az anyahajó viszont egy fontos dologban különbözik: kellenek hozzá repülők is. Így aztán megkérte Ralph Savelsberg (Mad Phyisicist) barátját, építsen neki egy teljes légiflottát. Most ennek tagjairól lesz szó.
A legrégebbi repülő a fedélzeten az FM-1 Wildcat (lent). A típus nem volt kifejezetten sikeres, valószínűleg egyetlen japán gépet sem lőtt le, de az arzenál nem lehet teljes nélküle. Néhány finomság: enyhén hátrafelé álló szárnyak, behúzható futómű, a törzs hátuljából kihúzható fékezőhorog.
Talán az egyik legismertebb repülőgép az F4U Corsair (lent a bal oldalon). Bár már fejlesztés alatt állt a háború kitörésekor, sokáig nem használták anyahajókon, mivel kis sebességnél nehéz volt vele repülni. A gép sajátossága a futóműnél megtört "sirály" szárny. Ezt Ralph hagyományos módon oldotta meg, mivel sok kocka nem elérhető ebben sötétkék színben, másrészt így egyszerűbb volt megoldani a behúzható futóművet. A gép további érdekessége a motor körüli hűtőnyílások megoldása.
A fenti képen látható nagyobb gép egy TBF Avenger. A csendes-óceáni hadszíntér legendás bombázója négyfős személyzettel repült (többek között ilyenen repült id. George Bush). Ebben a méretben sajnos csak a pilóta fér bele. Az igazi repülő szárnyai egy tengely körül fordulva hajlanak hátra, Lego kockákból ezt két zsanérral sikerült megoldani. Ez a repülő az igazihoz hasonóan kinyitható torpedókamrával is rendelkezik.
Egy-egy típusból persze több kell a fedélzetre, így az Avengerek is sorozatban készülnek.
A haditengerészet zuhanóbombázója volt az SBC Helldiver (lent). Az Avengerhez hasonlóan a gépnek bombatere is van. A szárnya szintén is felhajtható, de más módszerrel. A Helldivernek az igazihoz hasonlóan mindkét kabinteteje csukható, de csak ha a személyzetet kivesszük.
A háború derekán az F6F Hellcat volt a haditengerészet fő vadászgépe (lent). Egyetlen más amerikai gép sem aratott több légigyőzelmet a Csendes-óceán felett. Itt is megtaláljuk a szokásos megoldásokat: behúzható futómű, enyhén hátrafelé álló, hátrahajló szárnyak.
A küzdelem persze nem lehet teljes ellenség nélkül. Nem tudom, hogy az anyahajóra kerül-e ez a japán Zero, de az biztos, hogy kellő hangulatot ad majd.
Természetesen ahogy a projekt előrehalad, tudósítunk majd.
Lásd még: