Őszintén megmondom, én korábban nem hallottam arról, hogy a LEGO forgalmaz társasjátékokat, ezért lepett meg igazán, mikor a kedvenc WIRED magazinomban belebotlottam egy cikkbe, ami a RACE 3000 nevű készlettel foglalkozik. Pedig mennyire kézenfekvő gondolat társasjátékot gyártani legóból, úristen!
Természetesen azonnal rohantam a lego.com-ra, hogy megnézzem miről is van szó. Kiderült, összesen 10 társasjáték van kínálatban, de nem feltétlenül a boltokban (Robochamp, Magikus, Monster 4, Lava Dragon, Race 3000, Pirate Code, Minotaurus, Lunar Command, Ramses Pyramid, Creationary).
A magyar shop.lego.com-on nem elérhető egyik sem, az angolon találtam vásárolható darabokat, 8 - 25 GBP közötti áron. (Ez utóbbi nem is kevés!)
Ha végigkattintod fent a linkeket (vagy csak figyeld a készletek neveit), jól látható, hogy szinte minden általános legó témát felölelnek a játékok. Nem vagyok egy nagy társasjátékos így érdemben nem, csak megemlítve tudom jelezni, hogy valamennyi készlet több játékmódot ismer, nehézségi fok, vagy akár életkor szerint. A vásárlói kommentekbe is belenéztem, sok köztük a nagyon jó, ráadásul a készletek elemeit, részleteit is nagyon dícsérik.
A játékélményhez nyilván hozzátartozik az is, hogy magát a táblát is meg kell építeni. Érdemes a képeken (linkeken) a kockákat megnézni: persze az is LEGO, egészen különleges.
A Wired cikke megjegyzi, hogy a szabályok néha bonyolultak, érdemes őket alaposan átolvasni.
Ha valaki esetleg már játszott közületek ilyennel, az megoszthatná a tapasztalatait egy jó kis kommentben.