Laikusként úgy gondolom, a társasjátékoknak – főleg ha felnőtteknek is szánják – két komoly szezonja lehet: az egyik nyilván a karácsony, míg másik a nyár. Nyaralásra mindenki visz társast. Mondjuk én nem, de folyton hallom, hogy ilyeneket mondanak az emberek. Kezdjük is meg a felkészülést hát, annál is inkább, hogy én ma bizony már a Balatonon csapatom. (Egyébként még mindig nem vettem meg az első legó-társasom, sőt, játszani sem játszottam egyikkel sem. Nagy szomorúság.)
A Pirate Code-ot Holko értékeli.
I. Alapadatok
Neve: Pirate Code
Sorozatszám: 3840
Témakör: Games
Altéma: -
Kiadás éve: 2009
Kockaszám: 268
Minifig:1
Ára: 5000-6000 Ft/20$
| Kép: Brickset |
II. Mi van a dobozban?
A kivételesen szép dobozban egy nagy és két kisebb zacskó, valamint egy útmutató és egy (többek között magyar nyelvű) játékszabály vár.
A csomagok összeöntése után egy kellemes kis kupacot kapunk.
A doboz alsó felének belső oldalán utasítások találhatók a játék kétszemélyessé alakítására, valamint a könnyebb elpakolásra.
III. Játékmenet
I.Építés
Az építés a megszokott módon, a minifigurával (bővebben az értékelésnél), valamint a kocka összeállításával kezdődik.
Emellett feltöltjük a szép nagy ládikót gyémántokkal. Nem is gondolná az ember, hogy 72 ekkora kis elem milyen kis helyet foglal!
Ezután megépítjük a középső részt. Semmi extra.
A további építkezés kissé monoton, tekintve hogy a játékmező négy ága teljesen egyforma. Itt kerül felhasználásra az 50 jumper plate-ből 48. Bizony ember legyen a talpán, akinek ezután egy stud-nyom sincs a hüvelykujján!
A ládák már valamivel érdekesebbek, a dizájnjuk is nagyon szép. A tervezők nagyon kitettek magukért, még lakat is van rajtuk. A belsejükből ki lehet húzni a gyémánttartót, ennek később fontos szerepe lesz.
Ezután összeillesztjük az elkészült részeket és kezdődhet is a játék!
II. Játék
A teljes játékszabályt nem írom le, elég lesz a LEGO saját termékleírása:
Ki lehet a legügyesebb a kalózok között? Találd ki a többi játékos titkos kódját, mielőtt ők találják ki a tiédet, és legyél te a kalózkapitány. Egy logikát és szerencsét igénylő játék titkokkal és kincsekkel, 2-4 játékos számára.
Minden játékos választ egy ládát és elhelyez benne 4 különböző színű gyémántot. A többiek feladata, hogy ezt a kódot kitalálják.
A szabálykönyv többféle játékváltoztatási lehetőséget is felajánl: például hogy mi találjunk ki párat. Szerintem rá is fér egy kis változtatás, például a dobókocka teljesen felesleges.
IV. Értékelés
Minifigek: 10/10 Megmondom őszintén, nekem az új microfigek egyáltalán nem tetszenek. Ezért is esett a választásom erre a készletre. Egy kalózcsontváz található benne dekorációként, ezt a feladatot pedig tökéletesen ellátja.
| Kép: Brickset |
Kockák: 7/10 Az 50 jumpert, amiből 34 aranyszínű van és a 72 gyémántot (6 szín, mindegyikből 12) leszámítva, változatos és nem csak a kalózos témában felhasználható kockákat kapunk. Levonást a kissé nehéz kezelhetőségért kap. (Mikor nagyszüleimmel leteszteltem, az egész játékmezőt szétszerelték, de csak az a gyémánt nem jött ki a jumperből, amit ki akartak szedni.)
Játékélmény: 8/10 Egész jó kis játék, levonás a már említett megváltoztatandó szabályok és a szintén említett nehézkes kezelhetőségért jár.
Ár: 9/10 Egy kisebb társasjátékért ennyi pénz egyáltalán nem sok.
Összesen: 8/10 Nem a világ legjobb társasjátéka, de unalmas estékre, esős délutánokra pont megfelelő.
V. lásd még:
-elemlista
-építési útmutató
-a játék szabályai bővebben
-további LEGO társasok
| A posztot Anak pofozta végleges formájába. |